Erasmus

Erasmus +

 

Trys Baltijos valstybės dirba bendrame projekte, kurio tikslas yra parengti, suplanuoti ir aprašyti grojimo tradiciniais muzikos instrumentais mokymo metodikas ir sudaryti galutinę inovatyvią publikaciją. Projektas vykdomas nuo 2016m. lapkričio mėn. iki 2018m. spalio mėn.

Projekto partneriai yra asosiacija Utenos Etninės kultūros centras (Lietuva), NGO Skanumaja (projekto iniciatorius ir lyderis Latvija) ir Mooste Liaudies muzikos mokykla (Estija).

Pagrindinis projekto tikslas yra parengti, suplanuoti ir aprašyti grojimo tradiciniais muzikos instrumentais mokymo metodikas ir pateikti jas galutinėje inovatyvioje publikacijoje.
Ši publikacija bus pateikiama aštuonių skaitmeninių knygų forma, kurios bus parašytos originaliomis kalbomis ir išverstos į anglų kalbą.

Projekto metu kiekvienos šalies ekspertai sutelkia dėmesį ties liaudies instrumentais ir žinias pateikia galutinėje medžiagoje – virtualiose knygose. Šios knygos skirtos ne tik savarankiškam suaugusiųjų, besidominčių liaudies muzika mokymuisi, bet ir mokytojams, universitetų dėstytojams ir folkloro kolektyvų vadovams kaip papildoma metodinė priemonė jų kasdieniam darbui. Visos knygos bus prieinamos anglų, estų, latvių ir lietuvių kalbomis.

Kaip papildoma priemonė virtualiai metodinei medžiagai, bus rengiami įvairūs grojimo tradiciniais instrumentais kursai bei konferencijos apie skirtingas mokymo groti tradiciniais muzikos instrumentais metodikas.

Tyrinėjimui ir mokymui iš kiekvienos Baltijos valstybės buvo pasirinkti du – trys tradiciniai instrumentai. Iš viso projektas apims 8 instrumentus:

Latvijos: mandolija, Ievina armonika ir cītarkokle;

Estijos: tradicinis smuikas, Teppo diatoninė armonika ir rahvakannel;

Lietuvos: Peterburgo armonika ir cimbolai.

Projekto metu bus sukurti aštuoni unikalūs vadovėliai, kuriuose pateikiami pasirinktų tradicinių instrumentų mokymo metodai. Įvairiems besidomintiems asmenims bus teikiamos tradicinės smuiko, mandolinos, citros, cimbolų, trieilių diatoninių armonikų mokymoisi / mokymo metodikos. Tai daugialypiai vadovėliai su detaliais grojimo būdų aprašymais, iliustracijomis ir muzikiniais pavyzdžiais. Tai metodinė priemonė skirta mokytis groti savarankiškai arba mokant muzikos mokytojams, folkloro kolektyvų vadovams. Pasiūlyta grojimo mokymo metodika bus papildyta vaizdo ir garso pavyzdžiais.Parengtos knygos bus skelbiamos kaip nemokamai parsisiųsdinamos ir spausdinamos e-knygos tiek nacionalinėmis, tiek anglų kalbomis, kuriose pateikiami tvarūs suaugusiųjų švietimo ištekliai, kurie labai prisideda prie kultūrinės įvairovės ir nematerialiojo kultūros paveldo išsaugojimo.

Lietuvą projekte atstovauja Utenos etninės kultūros centro specialistai: Raimondas Garsonas, Rima Garsonienė ir Aušrinė Garsonaitė.

Estiją projekte atstovauja Mooste Liaudies muzikos mokyklos mokytojai Kadri Lepasson ir Toomas Ojasaar bei direktorė Krista Sildoja.

Latviją projekte atstovauja organizacijos ,,Skanumaja” specialistai: Sandra Lipska, Ilmars Pumpurs

Latvija

NGO ,,Skanumaja”

Internetinis puslapis: http://muzikanti.lv/lv/

Facebook: www.facebook.com/skanumaja/

Latvių  http://muzikanti.lv/lv/par-mums/‘ Fb Biedrība «Skaņumāja»

 

Estija

 

NGO ,,Virbel“  Mooste Liaudies muzikos mokykla

Internetinis puslapis: www.rahvamuusika.ee/

Facebook: www.facebook.com/moosterahvamuusikakool/

Estų fb   Rahvamuusika õppemetoodikad Balti riikides

https://folkmusicbalticlatvia.weebly.com/

Projekto svetainė: http://folkmusicbalticenglish.weebly.com/

E. knygos:

[read more=“Peterburgo armonika“ less=“Peterburgo armonika“]LT_Tradicinis-grojimas-Peterburgo-armonika

ENG_Traditional-Play-of-the-Petersburg-Accor_ENG

LV_Pēterburgas-ermoņikas-spēle

RAHVAPÄRANE-PETERBURI-LÕÕTSA-MÄNGIMINE[/read][read more=“Cimbolai“ less=“Cimbolai“]

Tradicinis-skambinimas-cimbolais

ENG_Traditional-Play-of-Hammered-Dulcimer

Tradicionālā-cimboles-spēle 

[/read]

[read more=“Mandolina“ less=“Mandolina“]Tradicinis-grojimas-mandolina

Traditional-Play-of-the-Mandolin

LV_Tradicionālā-mandolīnas-spēle

RAHVALIK-MANDOLIINIMÄNG

[/read]

[read more=“Smuikas“ less=“Smuikas“]Tradicinis-smuikavimas

The-Merry-Fiddler

Tradicionālā-vijoles-spēle

EE_rahvaviiul_11-10-18-2

[/read]